May 22, 2007

Прогноз погоди на Літо 2007

За прогнозами "народного" синоптика Володимира Лиса

За його словами, на початку літа в Україні почнуться грози, які пройдуть двома хвилями: 6-7 та 10-11 червня. Він вважає, що температура до кінця декади знизиться до 14-17 градусів.

Кінець місяця, за словами Лиса, очікується спекотним. Таким буде й липень, лише в другій декаді якого ймовірні короткочасні дощі. Потім знову стане спекотно. А з 15 по 25 липня - короткочасні зливи. "Сліпі" дощі пройдуть в Україні на початку серпня. З 5-6 серпня знову повернеться спека. З 15 по 18 серпня - грози, після чого знову погода стане спекотною. Третя декада серпня обіцяє бути прохолодною.


Ще один варіант:
Гидрометеоцентр какие-либо долгосрочные прогнозы давать не берется. А вот Владимир Просунко, кандидат географических наук, завотделом агрометеорологического и математического анализа и исследований Института гидротехники и мелиорации, уже не первый год исследует погоду, но такой жары еще ни на одно лето не прогнозировал. В отличие от Гидрометцентра в отделе Владимира Просунко температуры и осадки могут рассчитать на год вперед.

– Лето действительно будет очень тяжелым, – неутешительно начал Владимир Михайлович. – По нашим расчетам, а они на 80% сбываются, на градус-два будет отклонение от нормы. В июне в Киевской области среднемесячная температура поднимется до +18,5 – это на один градус больше нормы. В июле еще хуже. На целых два градуса температура будет выше нормы. В нашем регионе среднемесячная достигнет +21. Это значит, что днем будет жарить до +33. С осадками этим летом нам тоже не повезло. По нашим прогнозам, дождей будет на 20% меньше нормы.

May 14, 2007

Знову про інтелектуальні права та економію паперу

Винаходи типу багаторазового та ще й електронного паперу мені особисто дуже подобаються. Добре було б читати електронні книжки на великих листках замість маленьких екранів, чи сидячи перед монітором комп'ютера.

Однозначно у цьому є багато плюсів, починаючи від кардинального здешевлення носія і закінчуючи питаннями екології. Проте багато кому і не сподобається такий прогрес - все ж одержувати доходи від продажу паперових носіїв інтелектуальної власності значно простіше. Що ж робити?

Думаю це ще один аргумент на перегляд ставлення до інтелектуальної власності у майбутньому. Типу: продукт спочатку оплачується, а тоді створюється, а не як зараз.

Moneytrackin - online сервіс для ведення фінансів

Новий сервіс, повністю у стилі Web 2.0, та ще й при цьому дуже швидко розвивається, набуваючи все новіших можливостей і стаючи все зручнішим для пересічного користувача.

Однією з цікавих можливостей є не просто підтримка багатьох мов, але й можливість участі будь якого користувача у локалізації сервісу - для цього розроблено простий і зручний інструмент. Тому сервіс підтримує і українську мову. Але це все ж не основне, що дає сервіс. Сервіс успішно використовує вироблені впродовж останнього часу можливості, які дають користувачу онлайн програми у стілі Web 2.0

1. Швидкий інтерфейс з використанням AJAX
2. Всі транзакції можна помічати теґами - що в даному випадку дає можливість не тільки знайти і проаналізувати потрібні транзакції, а ще й подивитись на кругових діаграмах які теґи більш витратні.
3. Соціальність - можна давати права на читання чи модифікацію ваших рахунків іншим людям.
4. АРІ для розробників - інтеграції сервісу з іншими програмами/сервісами.
5. Завдяки мобільній версії з сервісом можна працювати з будь-якого телефону, який підтримує WAP.
6. Widget (gadget), який можна розмістити на свою домашню сторінку iGoogle чи Netvibes.

Крім того

- є непогані можливості побудови графіків для аналізу
- можливість вести кілька рахунків одночасно
- імпорт/експорт даних (наприклад в/з ексель)

Тому сервіс - це чудовий інструмент, для ведення приватної бухгалтерії чи навіть бухгалтерії для невеличких проектів, навіть не будучи великим експертом у фінансах - все інтуїтивно зрозуміло.

Ще один огляд сервісу російською мовою.
Ще один огляд.

May 10, 2007

Аналіз сервісу BountySource

BountySource - сервіс для хостингу опенсорсових проектів. Для власників проектів предоставляються SVN, хостинг файлів, трекінгова система, CMS. Принциповою відмінністю цього сервісу від інших сервісів є те, що для задач проектів у трекінговій системі користувачі мають змогу пропонувати грошову винагороду розробникаи за реалізацію задач, при чому за ту саму задачу винагороду можуть пропонувати багато користувачів.
Сервіс було засновано у 2004 році. Домен було зареєстровано ще у 2003 році. BountySource спочатку розроблялась на PHP, а з 18 березня 2006 року розробники перейшли на Ruby on Rails!
З кожним bug report чи feature request може бути асоційована певна грошова винагорода від довільного числа користувачів. Гроші відіграють роль стимулу для розробників, а також допомагають розробникам визначити пріоритети задач відповідно до реальних потреб користувачів. BountySource в даний момент інтегрована з PayPal.
Під Bounty в OpenSource розуміється грошова винагарода за реалізацію необхідної функції у OpenSource програмі.
В дечому аналогічний проект до BountySource - Fundable, який необмежується лише FOSS, але дозволяє організовувати групу, для реалізації будь-якої задачі. При створенні задачі, задається сума, яку потрібно зібрати групі, і кожен може внести свій внесок у групу.