April 10, 2007

Google Reader - як почати?
На мою особисту думку ті, хто не користуються цим сервісом багато втрачають. Як правило це списується на те, що севіс представлений лише з англійським інтерфесом, спробую написати кілька простих кроків як можна почати користуватись без особливих знань англійської.... нічого складного нема, зате новини можна читати на одному сайті практично з усього інтернету.


1. Авторизація/реєстрація


Заходимо на сайт Google Reader, якщо у Вас є еккаунт Google (GMail) просто вводимо емайл (G-мейлівський, повністю, напр name.surname@gmail.com) і пароль. Якщо такого екаунту нема клікаєм по Create an account now і реєструємось.


2. Додавання підписок


Коли зайшли в Google Reader, клікаєм на Add subscription щоб додати нову підписку, з'являється поле для введення адреси підписки, вводимо, наприклад http://homenet.inet-ua.ws/blog/?feed=rss2 і тиснемо кнопку Add.3. Розкладаємо підписки по папочках


Якщо підписок багато, їх зручно розкласти у різні папки за тематикою (можна одну й ту ж підписку покласти одночасно в різні папки), наприклад Фільми, Програми, Новини, Інтернет. Щоб просортувати підписки клікаємо на Manage subscriptions (зліва внизу). Призначаємо кожній підписці папку (чи більше однієї).3. Читаємо новини


Після того, як всі підписка розкладено по поличках, зверху клікаємо « Back to Google Reader щоб перейти до читання новин. Клікаємо на папці (чи підписці), щоб відобразити свіжі новини, чекаємо коли новини завантажаться, справа будуть відображені самі публікації, для переходу від публікації до публікації можна користуватсь клавішами курсору вгору/вниз чи мишкою. Прочитані новини відмічають "як прочитані", потім зручно бачити в яких розділах є нові новини.4. Переваги Google Reader перед спеціалізованими програмами RSS читалками.  1. Не потрібно інсталювати ніяких програм.

  2. Ваші списки джерел новин зберігають в одному місці, тому тільки зайшовши в інтернет з будь-якого місця ці списки будуть завжди доступними.

  3. Є можливість самому генерувати власні списки новин, наприклад відмічені зірочками чи відміченими для розшарювання, які доступні всім користувачам через веб чи через RSS.

  4. Інтеграція з Firefox.


5. Заключення


Ось деякі фіди з мого Google Reader (лінки представляють RSS джерела, які можна використовувати для додавання до Ваших Google Reader (див пункт 2)), практично всі сайти новин чи блоґи підтримують RSS формат.

warezitmoviesinternetМої власні "зіркасті" новини.


Будуть питання, зауваження - пишіть в коментах, будемо вдосконалювати посібник :)

No comments: